poniedziałek, 23 czerwca 2014

Moje odkrycia : Słyszę jak pachniesz!

Witajcie! Dziś kolejny wpis w cyklu moje odkrycia. Tym razem przedstawiam Wam markę Słyszę Jak Pachniesz! Autorzy o swojej marce : 

 "SŁYSZĘ JAK PACHNIESZ TO MŁODY PROJEKT ZAJMUJĄCY SIĘ REALIZACJĄ PRZEDSIĘWZIĘĆ ZWIĄZANYCH Z SZEROKO ROZUMIANĄ KREACJĄ W TYM NOWATORSKIMI ROZWIĄZANIAMI MODOWYMI. PRACUJĄC NAD projektami STARaMY SIĘ ABY KAŻDy Z NICH POSIADAŁ RYS SZTUKI WYSOKIEJ, STANOWIŁ intrygujący odbiorcę "WABIK", przykuwał uwagę niuansami..."

 Dla mnie osobiście marka ma bardzo ciekawe podejście do projektowania. Podoba mi się forma i dbałość o szczegóły. Widać,że projekt jest misternie zaplanowany i ma oddawać charakter właściciela. Ponadto ubrania pozwalają wyróżnić się z tłumu co miałem okazję zaobserwować, nikt nie przechodzi obok obojętnie.  Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Poniżej kilka zdjęć! Pozdrawiam :) 


sobota, 7 czerwca 2014

Lekcje stylu : Jak dobrać jeansy?

 Polacy pokochali jeansy! Noszą je nagminnie, na każdym kroku można spotkać osobę w tych jak się okazuje roboczych spodniach. Mamy w kraju samych robotników! Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ  Levi Strauss zaprojektował pierwsze jeansy z myślą o amerykańskich robotnikach! Jako pierwszy uzyskał patent na miedziane nity wzmacniające szwy. Pierwowzory były szyte z denimu ufarbowanego w barwniku pozyskiwanego z krzewu indygowca farbierskiego rosnącego w Indiach. Obecny barwnik jest syntetyczny i dlatego często traci kolor farbując ciało i inne ubrania. Dziś chyba każdy ma w swojej szafie parę jeansów. Wydawało by się, że każdy powinien wiedzieć jak dobrać sobie spodnie do sylwetki, ale niestety
podobno aż ponad 90% mężczyzn nosi źle dobrane spodnie. Chyba największą zbrodnią jest kupowanie za długich i za szerokich jeansów. By nie znaleźć się w tej niechlubnej większości należy zdać sobie sprawę z gabarytów własnego ciała. Zwróć uwagę na dwa aspekty :1.Wzrost - Jeśli jesteś niski i masz przeciętną sylwetkę, musisz unikać spodni, które dodatkowo skrócą twoją nogę i sprawią, że będziesz wyglądał jak filar :) By tego uniknąć zapomnij o spodniach z obniżonym stanem i rozszerzonych w nogawce. Boże broń dzwony! Jeśli jesteś wysoki możesz zapomnieć o tej regule, tak samo jak o rurkach, chyba że chcesz wyglądać jak tyczka lekkoatlety! Najlepiej zainwestuj w typ straight. Możesz również nosić spodnie typu loose lub baggy. Wysocy Panowie mają najlepiej, gdyż mogą nosić bez zażenowania praktycznie wszystkie rodzaje spodni.

2.Gabaryty - Gdy toje gabaryty sporo odstają od obecnego kanonu męskiej sylwetki, nie znaczy, że nie możesz nosić jeansów! Grubszym panom radzę zaopatrzyć się w jeansy typu straight. Nie radziłbym rurek, obniżonego stanu i rozszerzanych nogawek. Nie chcemy wyglądać przecież jak JLo podczas koncertu.
Panowie, którzy mają chudziutkie szkitki ubierając spodnie straight mogą zyskać optycznie kilka kilogramów, czego na pewno nie uzyskają ubierając rurki.

Moja rada : Panowie proszę pamiętać by nie kupować zbyt luźnych spodni! Za długie trzeba koniecznie skrócić! Nie kosztuje to majątek a świadczy o naszej zaradności i schludności! 

Zobaczcie jak robią to blogerzy :  

1. http://mensside.blogspot.com/


2. http://www.meninjackets.blogspot.com


3.http://www.podlinski.net