piątek, 30 maja 2014

Moje odkrycia : Blue Eye Pop!

 Witajcie! Postanowiłem, że rozpocznę nowy cykl na blogu. Zajmę się polskimi markami, które przez wielu nie zostały jeszcze odkryte. Na pierwszy ogień idzie marka Blue Eye Pop. Odkryłem ją stosunkowo nie dawno, choć działa już od dwóch lat. Autorzy finezyjnych ubrań świetnie opisują się sami : " Punk Puryzm Hedonizm Projekty Blue Eye Pop otwierają przestrzeń do swobodnego interpretowania mody. Traktujemy ubrania jako formę, fakturę, tendencję w sztuce."
 Ich ubrania chętnie noszą młodzi artyści tacy jak Kamil Czostkiewicz czy Ernest Szataniak. Ponadto mają sporo debiutów telewizyjnych min. program "Bitwa o dom" oraz "X-faktor". Markę charakteryzuje ciekawa forma, dbałość o szczegóły i wyjątkowa jakość. Zabawa geometrią to, to co pociąga mnie najbardziej! Kolekcje są spójne i nie przesadzone, zachowują umiar i modny wygląd. Pozwalają na wyróżnienie się z tłumu w sposób bardzo efektowny. Dla mnie to przyszłość polskiej mody. Od dziś będę bacznie śledził jej losy. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz mnie zaskoczy. Zapraszam do zapoznania się z ofertą marki i wyrażenia opinii w komentarzach pod postem. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Wszystkie projekty znajdziecie tutaj! Poniżej kilka zdjęć! Pozdrawiam :)


wtorek, 27 maja 2014

"Jeden dzień w jego butach"

Kochani, dziś będzie kilka słów o butach. Każdy z Nas ma w swojej szafie przynajmniej parę, są i tacy którzy mają ich kilkadziesiąt. Z pewnych badań wynika,że 75% kobiet bardziej żałuje, że wyrzuciło ulubioną parę butów niż zakończyło związek. Jak widać buty są ważnym elementem naszej garderoby.Szczególną rolę odgrywają  w naszym życiu zawodowym. Każdy zawód ma swoją specyfikę, dlatego obuwie powinno mieć określone cechy i kożyści. 

1.Pierwsza grupa zawodowa to ludzie pracujący w specyficznych warunkach, choćby atmosferycznych. Do tej grupy można zaliczyć min. pracowników fizycznych, budowlanych czy drogowców. Obuwie powinno być komfortowe i bezpieczne. Najlepiej jeśli wykonane jest z trwałych i nie zawodnych materiałów, tak by nie narażać właściciela na niebezpieczeństwo wypływające z jego pracy. Dobrze jest jeśli tworzywo z którego wykonany jest but miało dobrą cyrkulację powietrza i tym samym odprowadzało nadmiar wilgoci. W taki sposób zapewnimy stopom komfort i nie narazimy się na uszkodzenia.
 http://www.zalando.pl/

2.Druga grupa zawodowa to ludzie pracujący intelektualnie. Zaliczymy do niej min. prawników, urzędników oraz biznesmenów. Podobnie jak w poprzednim przypadku, buty powinny być przede wszystkim wygodne, ale równie ważny jest wygląd. Pracowników bardzo często obowiązuje dress code, który nie pozwala na zbytnią nonszalancję. Warto wówczas postawić na klasyczne fasony obuwia, wykonane w całości ze skóry. 
Zapewni to elegancki wygląd i pozwoli na komfortowe użytkowanie obuwia. 

http://www.zalando.pl/

3.Trzecią grupą są artyści oraz freelancerzy. Jest to grupa, która może pozwolić sobie na większą elastyczność przy doborze obuwia. Niejednokrotnie buty wyrażają osobowość danej jednostki, choć wygoda ma również znaczenie. Znam stylistki, które pracują często po 14h dziennie i nie wyobrażają sobie całego dnia w 12 cm obcasach. 
http://www.zalando.pl/ 


Jak widzicie, trzy różne grupy zawodowe,ale łączy je wspólny mianownik. Wygoda jest bardzo istotną cechą przy wyborze obuwia. Nie powinno to dziwić, gdyż w pracy spędzamy większość naszego czasu i musimy czuć się komfortowo. Jestem przekonany, że właśnie takie obuwie, które spełni wasze wymagania znajdziecie na zalando.pl 

Pozdrawiam!