wtorek, 27 maja 2014

"Jeden dzień w jego butach"

Kochani, dziś będzie kilka słów o butach. Każdy z Nas ma w swojej szafie przynajmniej parę, są i tacy którzy mają ich kilkadziesiąt. Z pewnych badań wynika,że 75% kobiet bardziej żałuje, że wyrzuciło ulubioną parę butów niż zakończyło związek. Jak widać buty są ważnym elementem naszej garderoby.Szczególną rolę odgrywają  w naszym życiu zawodowym. Każdy zawód ma swoją specyfikę, dlatego obuwie powinno mieć określone cechy i kożyści. 

1.Pierwsza grupa zawodowa to ludzie pracujący w specyficznych warunkach, choćby atmosferycznych. Do tej grupy można zaliczyć min. pracowników fizycznych, budowlanych czy drogowców. Obuwie powinno być komfortowe i bezpieczne. Najlepiej jeśli wykonane jest z trwałych i nie zawodnych materiałów, tak by nie narażać właściciela na niebezpieczeństwo wypływające z jego pracy. Dobrze jest jeśli tworzywo z którego wykonany jest but miało dobrą cyrkulację powietrza i tym samym odprowadzało nadmiar wilgoci. W taki sposób zapewnimy stopom komfort i nie narazimy się na uszkodzenia.
 http://www.zalando.pl/

2.Druga grupa zawodowa to ludzie pracujący intelektualnie. Zaliczymy do niej min. prawników, urzędników oraz biznesmenów. Podobnie jak w poprzednim przypadku, buty powinny być przede wszystkim wygodne, ale równie ważny jest wygląd. Pracowników bardzo często obowiązuje dress code, który nie pozwala na zbytnią nonszalancję. Warto wówczas postawić na klasyczne fasony obuwia, wykonane w całości ze skóry. 
Zapewni to elegancki wygląd i pozwoli na komfortowe użytkowanie obuwia. 

http://www.zalando.pl/

3.Trzecią grupą są artyści oraz freelancerzy. Jest to grupa, która może pozwolić sobie na większą elastyczność przy doborze obuwia. Niejednokrotnie buty wyrażają osobowość danej jednostki, choć wygoda ma również znaczenie. Znam stylistki, które pracują często po 14h dziennie i nie wyobrażają sobie całego dnia w 12 cm obcasach. 
http://www.zalando.pl/ 


Jak widzicie, trzy różne grupy zawodowe,ale łączy je wspólny mianownik. Wygoda jest bardzo istotną cechą przy wyborze obuwia. Nie powinno to dziwić, gdyż w pracy spędzamy większość naszego czasu i musimy czuć się komfortowo. Jestem przekonany, że właśnie takie obuwie, które spełni wasze wymagania znajdziecie na zalando.pl 

Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Fajny post i dobry podział!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post :) Proszę o więcej takich :) Bardzo przydatne. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń